Pāriet uz galveno saturu

Jaunās konservatīvās partijas valde asi nosoda Krievijas policijas un drošības spēku pārmērīgo spēka pielietošanu pret cilvēkiem vairākās Krievijas pilsētās, kuri šodien devās protesta akcijās, lai aizstāvētu Krievijas opozīcijas līderi Alekseju Navaļniju. Mēs aicinām Latvijas iedzīvotājus solidarizēties ar Krievijas iedzīvotājiem, kuri vēlas redzēt tiesisku un demokrātisku Krieviju.

Kā norāda valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Šajās dienās cilvēki Krievijā iestājas ne tikai par vienu, lai arī ļoti drosmīgu cilvēku, bet gan par demokrātiju Krievijā un savas valsts, kā arī savu bērnu nākotni. Jaunā paaudze vēlas Krieviju redzēt par tiesisku, turīgu un lepnu valsti, kurā tiek respektētas ikkatra iedzīvotāja politiskās tiesības piedalīties valsts pārvaldes organizēšanā un pašiem brīvi lemt savas valsts nākotni.”  

Krievijas pašreizējā politiskā elite absolūti lielākajai Krievijas sabiedrības daļai asociējas ar korupciju, nepotismu, cilvēktiesību ignorēšanu un milzīgu ekonomisko nevienlīdzību. Laikā, kad Krievijas pensionāra vidējā pensija ir vidēji 160 eiro mēnesī, Krievijas prezidents Putins un viņam pietuvinātie ierēdņi un oligarhi dzīvo miljonos vērtās pilīs, apzogot savu valsti un līdzpilsoņus. Ja Krievija kļūtu par patiesi demokrātisku un tiesisku valsti, ieguvumus no valsts ekonomiskās attīstības varētu baudīt daudz plašāks Krievijas sabiedrības loks. No turīgas un demokrātiskas Krievijas ieguvējas būtu arī Krievijas kaimiņvalstis, tajā skaitā Latvija.

“Mūsu pienākums Latvijā ir atbalstīt visus tos drosmīgos cilvēkus, kuri riskējot ar savu materiālu labklājību, karjeras izredzēm un bieži vien arī veselību un dzīvību, ir gatavi iet un publiski stāvēt taisnības pusē,” norāda Bordāns. Demokrātiskās Latvijas durvis ir vaļā tiem Krievijas patriotiem, kuri pašlaik Krievijā tiek nepamatoti vajāti to politisko uzskatu dēļ. Latvijai paātrinātā kārtā jāizskata šo politisko disidentu patvēruma pieprasījumi, izveidojot “zaļā koridora” mehānismu.

“Eiropas Savienībai kopīgi ir jāmeklē veidi, kā atbalstīt Krievijas iedzīvotājus šajā cīņā un viens no efektīvākajiem ietekmes līdzekļiem uz korumpēto Krievijas eliti ir sankciju režīma pastiprināšana pret Putina tuvāko loku. Nav pieļaujama vilcināšanās ar ES līmeņa Magnicka saraksta iniciatīvu, kurā varētu iekļaut cilvēkus, kuri apdraud demokrātiju Krievijā. Nekavējoties jāveic praktiski soļi Krievijas gāzes tranzīta projekta “NordStream 2” pilnīgai iesaldēšanai un turpmākai Eiropas atbrīvošanai no Krievijas gāzes atkarības”, uzsver Bordāns.