Pāriet uz galveno saturu

Vācijas kanclere Angela Merkele vakcinācijas otrajā nedēļā sabiedrībai apliecināja: “Es arī vakcinēšos, kad mana rinda pienāks.” Līdz februārim jau vakcinēti ar vismaz vienu poti kādi 4% Vācijas iedzīvotāju, bet frau Merkeles kārta vēl nav pienākusi.

Kā zināms, Latvijā vakcīnu traģiski trūkst, vismaz vienu devu saņēmuši vien 0,97% iedzīvotāju. Bet mūsu valstī atrasti argumenti, lai “valstiskas nepārtrauktības” vārdā dažs tiktu pie seniecerētās potes.

Tai pat laikā tāda nozīmīga grupa kā pirmsskolas iestāžu un sākumskolas pedagogi vakcinējamo rindā atstāti uz vasaras sākumu. Pirmsskolas pedagogiem nav iespēju izvēlēties – strādāt klātienē vai attālināti, bērnudārzam jāuzņem gan mediķu, gan policistu, gan citu strādājošo bērni un covid-saslimšanas risks dārziņos ir augstāks kā vidēji valstī. Kvalitatīva mazo bērnu izglītošana nevar gaidīt līdz vasarai. Piemēram, Lietuvā pedagogu vakcinēšana iet pilnā sparā.

Tādēļ JKP ministri ir pieņēmuši lēmumu neizmantot piešķirtās “privilēģijas”, solidarizēties ar izglītības darbinieku prasību pēc prioritāras vakcinēšanas un vakcinēties tikai pēc tam, kad tiks uzsākta pedagogu vakcinēšana.

P.S. Kritiskie transporta nozares dienesti (dzelzceļa kustības vadība un aviācijas lidojumu vadības centrs) tiks vakcinēti kopā ar citiem valsts operatīvajiem dienestiem. Esam aptaujājuši visus Satiksmes ministrijas uzņēmumus, noskaidrojuši prioritāro personu loku un koordinēsim nozares darbinieku vakcināciju, kad tāda iespēja radīsies.