Pāriet uz galveno saturu

Jaunās konservatīvās partijas Jaunatnes nodaļa “Konservatīvā jaunatne” 28.februārī sarīkojusi īpašu akciju, lai pievērstu sabiedrības uzmanību godīgas un tiesiskas valsts nepieciešamībai. Par to jaunieši paziņojuši savā lapā sociālo mediju vietnē facebook. Vairāki Latvijas jaunieši Daugavā īstenojuši nebijušu ledus akciju, aicinot uz jaunu sākumu Latvijai. Akcijas laikā uz Daugavas ledus uzkrāsoti trīs 10 metrus lieli burti “AAA”, no kuriem pirmais burts pārkrāsots ar sarkanu svītru, informē Jaunās konservatīvās partijas Jaunatnes nodaļas “Konservatīvā jaunatne” vadītājs Rodijs Ronis.  

Ar šo akciju vēlamies parādīt to, ka jauniešiem nav vienalga par valstī notiekošo un tās nozagšanas mēģinājumiem. Mūsuprāt, nesen noticis liels izrāviens taisnīgumam Latvijā. Ja mēs vēlamies veidot pilsoniski aktīvu sabiedrību, ir jāveicina pilsoņu, īpaši jauniešu, iesaiste politiskajās organizācijās. Tikai ar aktīvu un plašu sabiedrības iesaisti un spēcīgām, neatkarīgām valsts institūcijām mēs varam novērst, oligarhu olu un stipendiātu nākšanu pie varas, kas, mūsuprāt, nozīmē jaunu valsts pagrimuma laiku. 

AAA ir simbols visam tam, ko mēs nevēlamies redzēt Latvijā. Tas ir simbols trīs bēdīgi slaveniem oligarhiem, kuri uz daudziem gadiem ir aizkavējuši Latvijas valsts attīstību un joprojām ir kā slogs mūsu valsts un daudzu cilvēku kaklā. Mēs apzināmies, ka oligarhu skaits Latvijā neaprobežojas tikai ar šiem trijiem cilvēkiem, tomēr tad, ja sabiedrība skaidri norādīs, ko domā par šiem oligarhiem, arī citi būs spiesti mainīties!

Mēs redzam medijos un sabiedrībā, ka vēl joprojām ir dzīva veco laiku domāšana. Tādi izteikumi kā “zog, bet citiem arī dod” vai “visi zagļi, bet viņš vismaz dalījās”. Mēs redzam, ka mūsu valsti ir daudzi godīgi cilvēki, bet ir nelieši, kuri sagrābj varu slēptā veidā un tas ir tāpēc, ka cilvēki, jo īpaši jaunieši, par maz iesaistās. 

    No mūsu valsts ir emigrējuši tūkstošiem jauniešu, jo godīga darba iespējas šeit bieži ir izsīkušas. Ilgu laiku nav valdījusi uzticība mūsu valsts institūcijām un iestādēm. Tieši šī brīža jaunieši ir tie, kas var beidzot mainīt šajās iestādēs esošo kārtību. A. Lemberga notiesājošais spriedums ir spēcīgs atspēriena punkts, kas varētu iedrošināt tieši jaunos darbiniekus izteikties un neklusēt par nekārtībām un klajo korupciju, kas notiek mūsu valstī. Nākotne ir mūsu rokās!

Šis laiks mums, Konservatīvajai Jaunatnei, ir zīmīgs, jo ir pagājis gads, kopš pašā COVID krīzes sākumā Latvija zaudēja mūsu valstī vispazīstamāko cīnītāju par godīgumu – Jutu Strīķi. 

Ar šo akciju mēs vēlamies parādīt, ka Jutas idejas dzīvo un dzīvos, mēs turpinām augstu nest Jutas pacelto godīguma karogu un mēs nebaidāmies saukt lietas īstajos vārdos. Juta sadega par Latviju, mēs turpināsim cīnīties. Un mēs vēlamies pateikt visiem, ka cīņa nav beigusies, pirmais oligarhs ir aiz restēm, bet viņš nav vienīgais, kas ir vilcis Latviju atpakaļ korupcijas un atpalicības purvā. Lai šis ir signāls arī pārējiem – no pelnītā soda neviens neizbēgs!

Vairāk informācijas:

jaunatne@konservativie.lv