Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 9.apr., LETA. Vakcinācijai pret Covid-19 pieteikušies apmēram 14 000 pedagogu un skolu darbinieku, piektdien seminārā par pedagogu vakcināciju stāstīja Veselības ministrijas Vakcinācijas procesa koordinācijas speciāliste Dita Čudare.

Viņa atklāja, ka vakcinācijas sistēma “manavakcina.lv” uzrāda vēlmi vakcinēties no apmēram 14 000 pedagogu un skolu darbinieku, kuri atbilst ceturtajai prioritārajai grupai. Tātad tie ir pirmsskolas un speciālās izglītības iestādes, 1.-6.klases pedagogi un skolu darbinieki, kuri ir ciešā saskarē ar bērniem. Tāpat prioritārā grupa papildināta ar pedagogiem, kuri atsāk mācību rīkošanu klātienē.

Čudare skaidroja, ka Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) sadarbosies ar Nacionālo veselības dienestu (NVD), nosūtot apkopoto pedagogu sarakstu, kuri atbilst vakcinēšanas prioritārai grupai. Speciāliste uzsvēra, ka šos sarakstus salīdzinās ar “manavakcina.lv” un 8989 sistēmā esošajiem pieteikumiem. Kā viņa skaidroja, IZM saraksti apliecina atbilstību prioritārai grupai, bet ne gatavību, līdz ar to saraksti tiks salīdzināti.

Pēc tam katrs pedagogs un skolas darbinieks saņems īsziņu vai e-pastu par iespēju vakcinēties un tad norisināsies vakcinācijas process.

Savukārt no aprīļa vidus izglītības iestādes varēs pieteikt kolektīvo vakcinēšanos ne mazāk kā 25 darbiniekiem. Proti, no aprīļa vidus izglītības iestādes varēs veidot savus sarakstus ar darbiniekiem, kuri vēlas vakcinēties pret Covid-19. Šie saraksti tiks publicēti NVD mājaslapā. Pēc tam šis saraksts tiks nosūtīts vakcinētājam, kurš tālāk nodrošinās vakcinācijas procesu.

Izglītības iestāde ar vakcinētāju varēs vienoties par vakcinēšanos ārstniecības iestādē vai izglītības iestādē.

Ja izglītības iestāde nevar nodrošināt 25 skolu darbiniekus vakcinācijai, ir iespēja sadarboties ar pašvaldību vai citām pašvaldības izglītības iestādēm, lai nodrošinātu minimālo personu skaitu.

LETA jau ziņoja, ka no 12.aprīļa plānots vakcinēt pirmsskolas, speciālās izglītības iestāžu un 1.-6.klašu pedagogus un darbiniekus, kas, veicot darba pienākumus, nonāk ciešā saskarē ar bērniem.