Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 12.apr., LETA. Saeimā iesniegts vairāku partiju deputātu parakstīts likumprojekts, ļaujot azartspēles nodrošināt tikai četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcās, izriet no tieslietu ministra Jāņa Bordāna sacītā pirmdien pēc Sadarbības sanāksmes sēdes.

Viņš teica, ka šodien koalīcijas partneri īsi pieskārās Saeimas dienaskārtībai, kurā ir vairāku deputātu, tostarp Jaunās konservatīvās partijas deputātu, iesniegtie grozījumi Azartspēļu un izložu likumā, kas paredz ierobežot azartspēles.

Grozījumi noteiktu, ka azartspēles būtu pieejamas tikai četrzvaigžņu un pieczvaigžņu viesnīcās. Tās, visticamāk, koncentrēsies Rīgā, īpašās vietās, kas būs pieejamas tūristiem un nelielam skaitam Latvijas iedzīvotāju.

“Pēc mūsu likumprojekta tiks izbeigta atkarības rosināšana visā Latvijas iedzīvotāju vidē,” teica Bordāns.

Jau ziņots, ka Saeima 8.aprīlī galīgajā lasījumā pieņēma grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz aizliegt uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles, interaktīvās azartspēles, kā arī piedalīties interaktīvajās izlozēs.

Parlaments atbalstīja grozījumus Uzturlīdzekļu garantiju fonda likumā, kas paredz īstenot pilotprojektu attiecībā uz uzturlīdzekļu nemaksātājiem par viņu parāda lietas nodošanu ārpustiesas piedziņai un noteikt aizliegumu uzturlīdzekļu parādniekiem spēlēt azartspēles.

Tāpat parlaments tai dienā konceptuāli atbalstīja grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas paredz noteikt administratīvo atbildību azartspēļu un izložu organizēšanas un azartspēļu pakalpojumu sniedzējiem.