Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 15.apr., LETA. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti šodien Saeimas sēdē vērsās pie Nacionālās apvienības (NA) deputātiem, pārmetot viņu balsojumu, kā rezultātā Saeima noraidīja grozījumus, kas noteica, ka azartspēles drīkstētu atrasties tikai četru un piecu zvaigžņu viesnīcās, bet atbalstīja grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas nosaka, ka pašvaldībām ir tiesības noteikt teritorijas, kur azartspēles aizliegtas, kā arī administratīvo atbildību par pārkāpumiem azartspēļu organizēšanas un pakalpojuma sniegšanas jomā.

Parlaments šodien lēma noraidīt grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas būtiski ierobežotu azartspēļu organizēšanas vietu izplatību Latvijā un noteiktu vecuma ierobežojumu. Balsojumā par likumprojekta nodošanu Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisijai “par” balsoja 35 deputāti, “pret” – 15, bet atturējās 27 deputāti, kamēr 13 deputāti izvēlējās nebalsot.

Balsojumā vairums “Saskaņas” pārstāvju lēma atturēties un nebalsot, arī Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) deputāti balsojumā atturējās. “Attīstībai/Par!” (AP) deputāti balsoja “pret”, kamēr lielākā daļa “Jaunās vienotības” un “KPV LV” deputātu balsoja par likumprojekta nodošanu Budžeta komisijai. No NA deputātiem vairums izvēlējās balsot “par”, tomēr viens parlamentārietis lēma atturēties, kamēr trīs deputāti izvēlējās nebalsot.

Galīgajā lasījumā skatot citus grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas paredz noteikt administratīvo atbildību azartspēļu un izložu organizēšanas un azartspēļu pakalpojumu sniedzējiem, deputāts Krišjānis Feldmans (JKP) teica, ka viņam nav šaubu, ka AP kaut kādu iemeslu dēļ ir azartspēļu lobija varā, un viņš cer, ka kādreiz tas nāks gaismā.

Tāpat viņš teica, ka ir šokā par NA “liekulību”, jo no vienas puses partiju apvienība runā par atbalstu ģimenēm, bet no otras puses – balso pret azartspēļu ierobežošanu.

“Tas ir liels kauns, jo jūs zināt, ka tēvi, kuriem ir atkarība, dodas algas dienā un nospēlē naudu,” pauda Feldmans. Viņš uzskata, ka NA ir vainīga pie tā, ka grozījumi, ar kuriem ierobežotu azartspēles, tika noraidīti, tāpēc politiķis aicināja partiju apvienību galīgajā lasījumā “sevi reabilitēt”.

“Es nerunāju ar Kremļa “Saskaņu” un oligarhu ZZS, kas sevi ir diskreditējusi un darbojas kā politgrupējums, līdzīgi kā AP,” atzīmēja JKP deputāts, piebilstot, ka viņš aicina atbalstīt kolēģa Gata Eglīša priekšlikumu, kas paredz noteikt, ka azartspēles nav atļauts organizēt attiecīgās pašvaldības vietās vai teritorijās, kuras to noteiktu pašvaldības saistošajos noteikumos.

“Aicinu atbalstīt šo priekšlikumu, kur vietējie deputāti var izdot saistošos noteikumus un aizliegt “spēļu elles”.

Arī Anita Muižniece (JKP) teica, ka viņai ir ļoti skumji par NA, kuras deputāti ar savu balsojumu par grozījumiem Azartspēļu un izložu likumā, kas ierobežotu azartspēļu organizēšanu Latvijā, panākuši, ka likumprojektu nenodeva tālākai izskatīšanai.

Tikmēr parlamentārietis Juris Jurašs (JKP) sacīja, ka viņš zinājis, ka azartspēļu ietekme ir arī koalīcijā ietilpstošajām partijām. “Ar lielu nožēlu jāatzīst, ka daudzi lozungi un skaļi uzstādījumi par to, ka atsevišķas politiskās partijas cīnās par sabiedrības interesēm, ģimenēm un bērniem, ir tikai tukši vārdi, kas diemžēl nesaskan ar darbiem,” pauda Jurašs.

Šobrīd parlamentārieši galīgajā lasījumā izskata grozījumus Azartspēļu un izložu likumā, kas noteiktu administratīvo atbildību azartspēļu un izložu organizēšanas un azartspēļu pakalpojumu sniedzējiem.