Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 13.maijs, LETA. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) ceturtdien veic kriminālprocesuālās darbības Ķekavas pašvaldībā, aģentūrai LETA apstiprināja birojā.

Lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu, KNAB pagaidām nesniedz plašākus komentārus, bet sola to darīt, tiklīdz būs iespējams.
Šī nav pirmā reize, kad KNAB iesaistīts iespējamo nelikumību vētīšanā Ķekavas pašvaldībā. LETA jau rakstīja, ka pērn vasarā Rīgas tiesas apgabala prokuratūra uzrādījusi apsūdzību Ķekavas novada pašvaldības deputātam un bijušajam basketbolistam Aigaram Vītolam (LZS) par 30 000 eiro kukuļa pieprasīšanu.

Tāpat apsūdzība vēl vienai persona uzrādīta par starpniecības kukuļošanā mēģinājumu. Kriminālvajāšanu rosināja sākt KNAB.

KNAB izplatītā informācija liecināja, ka Ķekavas novada dome 2017.gada nogalē izsludinājusi konkursu par kanalizācijas un ūdensvada tīklu izbūvi. Projekta īstenošana sadalīta četrās kārtās.

2019.gada 1.augustā amatpersona pieprasījusi uzņēmējam, kas veic būvdarbus, 30 000 eiro kukuli, lai uzņēmējs saņemtu pēdējo maksājumu no Ķekavas novada pašvaldības par būvdarbu veikšanu.

KNAB paziņojumā presei norādīja, ka lietā tika veikts speciālais izmeklēšanas eksperiments. Tāpat ziņots, ka aizturēšanas brīdī Vītols bija Ķekavas novada domes priekšsēdētājas pirmais vietnieks. Lai gan Vītols publiski noraidījis aizdomas kukuļošanā, viņš paziņojis, ka līdz apstākļu noskaidrošanai atkāpsies no vietnieka amata.