Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 19.maijs, LETA. Jaunā konservatīvā partija (JKP) rosinās noteikt samazināto pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmi grāmatniecībai un medijiem no 2022.gada, aģentūrai LETA pastāstīja JKP valdes loceklis un Saeimas deputāts Gatis Eglītis.

Lūgts komentēt šo piedāvājumu, parlamentārietis stāstīja, ka JKP valde ir lēmusi rosināt 2022.gada budžetā noteikt samazināto PVN likmi grāmatniecībai un medijiem. Politiskais spēks piedāvātu noteikt, ka šī norma stātos spēkā ar nākamā gada 1.janvāri.

Eglītis teica, ka JKP pērnā gada budžeta sarunās rosināja samazināto PVN likmi elektroniskajām grāmatām, tomēr toreiz koalīcijas atbalstu partijai neizdevās iegūt.

Parlamentārietis uzsvēra, ka Covid-19 izplatības noteikto ierobežojumu dēļ smagi cieta attiecīgās nozares, kā arī intelektuāļu aprindās šī ideja esot izskanējusi un tiek atbalstīta.

Vaicāts, vai par šo ierosinājumu bijušas kādas diskusijas ar koalīcijas partneriem, Eglītis atbildēja noraidoši, sakot, ka konkrētu piedāvājumu varētu sagaidīt vasaras otrā pusē, kad sāksies diskusijas par 2022.gada budžetu.

“Jebkuri jautājumi, kas skar budžetu un fiskālo ietekmi, ir jārunā koalīcijā. JKP valde lēma, ka šo jautājumu nesīsim uz koalīciju,” uzsvēra deputāts.

Jau vēstīts, ka Valsts prezidents Egils Levits ir atkārtoti aicinājis valdību un Saeimu piemērot samazināto PVN likmi grāmatniecībai un masu medijiem, aģentūrai LETA uzsvēra prezidenta padomniece kultūrpolitikas jautājumos Sarmīte Ēlerte.

Atsaucoties uz Valsts prezidenta paziņojumu par atbalstu latviešu oriģinālliteratūras un masu informācijas līdzekļu pieejamībai, Ēlerte vērsa uzmanību uz valsts pirmās personas pausto, ka latviešu valodas attīstību un ilgtspēju stiprina tās lietojums publiskajā telpā un kvalitatīva satura pieejamība latviešu valodā par visdažādākajiem sabiedrības dzīves jautājumiem.

Tāpēc, prezidenta ieskatā, valsts valodas politikai mērķtiecīgi jāveicina kvalitatīva satura valsts valodā pieejamība. Viņa ieskatā joma, kura valodas apritē gan saglabā valodas senākos slāņus, gan visaktīvāk turpina valodu attīstīt, ir oriģinālliteratūra un literāri tulkojumi, savukārt valodas ikdienas apriti visaktīvāk ietekmē mediji.

Levits paziņojumā par latviešu valodas kā vienīgās valsts valodas nostiprināšanu norādīja, ka viņš ir rosinājis noteikt samazinātu PVN likmi latviešu oriģinālliteratūrai, kā arī masu informācijas līdzekļiem latviešu valodā, lai sniegtu nepieciešamo atbalstu latviešu grāmatniecībai un medijiem. Viņš arīdzan uzsvēra, ka te arī būtu nepieciešams konkrēts likumdevēja lēmums šī jautājuma jēdzīgai nokārtošanai.”