Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 27.maijs, LETA. Skatītāji pasaules čempionātu hokejā klātienē varēs skatīties no 1.jūnija, šodien nolēma Ministru kabinets.

Valdības pieņemtie grozījumi Epidemioloģiskās drošības pasākumos Covid-19 infekcijas izplatības ierobežošanai paredz, ka Hokeja čempionāta spēles varēs skatīties personas, kuru sertifikāts apliecina, ka persona ir vakcinēta pret Covid-19 infekciju un ir pagājušas 14 dienas pēc pilna vakcinācijas kursa pabeigšanas, vai arī no divdesmit divām līdz deviņdesmit dienām pēc vakcīnas “Vaxzevria” pirmās devas saņemšanas un uzreiz pēc “Vaxzevria” otrās devas saņemšanas.

Hokeja spēles klātienē būs atļauts skatīties personām, kuras ir pārslimojušas ar Covid-19.

Skatītājiem biļešu kontrolierim būs jāuzrāda personalizēta ieejas biļete, kurā norādīts biļetes lietotāja vārds un uzvārds, kopā ar derīgu personu apliecinošu dokumentu un sadarbspējīgu vakcinācijas vai pārslimošanas sertifikātu.

Personalizēta ieejas biļete būtu derīga tikai kopā ar minēto sertifikātu un personu apliecinošu dokumentu.

Skatītājiem visa spēles apmeklējuma lakā būtu jālieto mutes un deguna aizsegi, tai skaitā atrodoties spēles arēnas teritorijā ārtelpās.

Kopējais skatītāju skaits ar personalizētām ieejas biļetēm daudzfunkcionālajā hallē “Arēna Rīga” nedrīkstētu pārsniegt 2660 personas, bet Olimpiskajā sporta centrā – 1058 personas.

Veselības ministrs sēdē skaidroja, ka Veselības ministrija jau sākotnēji norādījusi, ka iespēja spēles vērot klātienē būtu tikai vakcinētajiem vai pārslimojušajiem. Pārējiem, piemēram, tiem, kuri varētu uzrādīt negatīvu Covid-19 testu, opcija vērot spēles klātienē netiktu piešķirta epidemioloģisko risku dēļ.

Vienlaikus politiķis neslēpa, ka, ņemot vērā īso laika periodu informāciju tehnoloģiju risinājuma izstrādei, pastāv tehnisku problēmu riski. Proti, pēc veselības ministra paustā, var gadīties, ka cilvēki saskarsies ar situācijām, ka sistēma nevarēs atrast viņu sertifikātu. “Mēs nevaram garantēt, ka šādā sasteigtā grafikā viss būs perfekti,” atzina ministrs.

Veselības ministrija uzstāja, ka vakcinētajiem un pārslimojušajiem visā spēles laikā būs jānēsā mutes un deguna aizsargi. Šādu nostāju ministrs pamatoja ar faktu, ka spēļu norises vietā varētu atrasties nevakcinēts personāls.

Cita starpā veselības ministrs Pavļuts norādīja, ka čempionāta organizatoriem nepieciešamības gadījumā varētu nākties nodrošināt datus par Covid-19 gadījumiem Slimību profilakses un kontroles centram. Vienlaikus, runājot par ārvalstniekiem, Pavļuts atzīmēja, ka šobrīd šis informāciju tehnoloģiju risinājums neparedz citu valstu sertifikātu par vakcinēšanos apliecināšanu.

Valdības sēdē izskanēja ierosinājums, atļaut skatīties hokeja spēles klātienē tiem Latvijā dienošajiem NATO karavīriem, kuri ir vakcinēti, bet par viņiem nav informācijas Latvijas veselības sistēmā.

Kā norādīja Latvijas Hokeja federācijas (LHF) ģenerālsekretārs Viesturs Koziols, šādu karavīru nebūtu daudz un viņus varētu ielaist hokeja arēnās pēc noteikta saraksta.

Valdība tomēr nolēma nesākt diskusiju par šādu atsevišķu regulējumu, lai nekavētu lēmuma pieņemšanu un maksimāli ātri atļautu hokeja līdzjutējiem vērot spēles klātienē.

Atbalsts šādam regulējumam tika pausts, piebilstot, ka kopumā spēles klātienē varēs vērot neliels skaits cilvēku, kuri būs vakcinēti, kuriem būs brīvs laiks un kuri varēs atļauties nopirkt biļetes. Līdz ar to nevajadzētu rasties sarežģījumiem saistībā ar NATO karavīriem, kuri turklāt gribētu skatīties spēles, kurās nepiedalās Latvija.

Tāpat tika norādīts, ka, piemēram, ārstiem, kuri ir vakcinēti, varētu ļaut apmeklēt hokeja spēles bez maksas. Taču arī par šo jautājumu tika nolemts pagaidām nediskutēt.

Viens komentārs

  • Kārlis saka:

    Būs iespējams hokeju skatīties arī jaunietim kas nav sasniedzis 18 gadu vecumu un ja nav slimojis ar kovid un nav potējies?