Pāriet uz galveno saturu

Jaunā konservatīvie atbalsta šonedēļ panākto vienošanos par izmaiņām esošās valdības sastāvā un aicina valdības partnerus nekavējoši ķerties pie darba, lai Latvijas ekonomika atgūtu iekavēto COVID pandēmijas laikā un spētu atgūt pozīcijas starp Baltijas kaimiņvalstīm.

Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns: “Pandēmija norādīja uz vairākām vājajām vietām Latvijas valsts publiskajā pārvaldībā. Mēs esam analizējuši kļūdas un esam spējuši vienoties par uzlabojumiem, kas ir nepieciešami valdības darbā – gan izvirzīto mērķu, gan personāliju ziņā. Esmu pārliecināts, ka veiktās izmaiņas palīdzēs valdībai straujāk atgūt sabiedrības uzticību un realizēt tos mērķus, kuru dēļ mēs kā tautas priekšstāvji tikām ievēlēti. Es uzskatu, ka valdībai prioritāri ir jāstrādā pie ekonomikas atvēršanas pasākumiem un jāmeklē veidi kā Latvijas ekonomika var atgūt pandēmijas laikā iekavēto. Esam no savas puses valdības restartam piedāvājuši, jaunu, enerģisku un erudītu jauno profesionāļu komandu, kas spēs jaunam izrāvienam motivēt arī pārējos  valdības kolēģus. Tāpat liels paldies mūsu kolēģei Ilgai Šuplinskai par līdz šim paveikto un aicinām viņu kopīgi strādāt Saeimā pie iepriekš izvirzīto mērķu realizēšanas.”

Jauno konservatīvo valdes loceklis Gatis Eglītis: “Esmu priecīgs, ka koalīcijas partijas ir panākušas vienošanos par kopīgu darbu līdz pat 14. Saeimas vēlēšanām. Jaunie konservatīvie gatavi būt atbildīgi un konstruktīvi sadarbības partneri, uzņemoties jaunas atbildības jomas. Esam piekrituši uzņemties atbildību par labklājības jomu, kas Latvijā vēsturiski ir tikusi atstāta pabērna lomā. Bērnu un senioru intereses valdībām daudzu gadu garumā nav bijušas prioritāras. Nozīmīgākais brīdis koalīcijai būs nākamā gada budžeta sarunas, kur mēs iestāsimies par finansējumu skolotāju algu modelim un 500 eiro neapliekamajam minimumam algām un pensijām.”

Jaunie konservatīvie uzskata, ka bērnu un senioru politikai beidzot ir jākļūst par vienu no visas valdības prioritātēm, tāpēc uz labklājības ministra amatu virza partijas valdes locekli, vienu no enerģiskākajiem un erudītākajiem jaunās paaudzes politiķiem – Gati Eglīti. Gatis Eglītis ir studējis Austrijā, Itālijā un Dānijā un brīvi pārvalda angļu, krievu, dāņu valodas. JKP uzskata, ka Gata Eglīša profesionālās spējas, starptautiskā pieredze ļaus pacelt bērnu un senioru politiku jaunā līmenī, pietuvinot to Rietumeiropas valstu standartiem. Svarīgi, ka Gatis ir trīs bērnu tēvs, kurš pats ir dzīvojis ārvalstīs un redzējis to kā praksē strādā bērnu atbalsta politikā Belģijā un Dānijā. Starptautiskās darbības pieredze un Gata Eglīša profesionalitāte ļaus labāko no Rietumvalstu pieejas bērnu atbalsta politikā ieviest arī Latvijā.

Jau šīs valdības izveides sākumposmā Jaunie konservatīvie uzņēmās atbildību par vienu no grūtākajām, tomēr valsts ilgtermiņa attīstībai svarīgākajām nozarēm – Izglītību un zinātni. Pēdējo divu gadu laikā ir veiktas vairākas nepieciešamas,  tajā pašā laika sabiedrībā ne vienmēr populāras reformas, kuras savu rezultātu parādīs vēl tikai pēc laika. Ir veikts nozīmīgs izrāviens izglītības sistēmas digitalizācijā, katru gadu palielināts pedagogu atalgojums, finiša taisnē nonākusi daudzus gadus kavētā Augstskolu reforma un pēc vairāku gadu pārtraukuma nozīmīgāku finansējumu sākusi saņemt zinātne.

Tomēr izglītības nozarē iesāktās reformas būs jāturpina un starp tām var minēt gan turpmāku skolu tīkla sakārtošanu, gan pedagogu atalgojuma reformu. Jaunie konservatīvie uzskata, ka šo ir jāizmanto atlikušas laiks līdz nākamajām Saeimas vēlēšanām, lai izglītības nozari noliktu uz augšupejošas attīstības trajektorijas. Lai to paveiktu, būs nepieciešama daudz ciešāka sadarbība ar izglītības nozari.

Šo mērķu realizēšanai Jaunie konservatīvie par izglītības un zinātnes ministri virza vēl vienu spilgtu jaunās paaudzes politiķi, Saeimas deputāti Anitu Muižnieci. Anita ir ieguvusi vienu augstāko izglītību uzņēmējdarbības vadībā, bet  2019.gadā kļuvusi  arī par izglītības zinātņu maģistri. Anitai ir gan praktiska pieredze skolotājas darbā, gan arī politiskā darba pieredze strādājot kā Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārai sekretārei. Kopš 2020. gada oktobra iecelta par 13. Saeimas Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētāja biedri.