Pāriet uz galveno saturu

Jaunās konservatīvās partijas frakcija uzskata un vairākkārtīgi ir norādījusi saviem Rīgas domes koalīcijas partneriem, ka nepieciešama sistemātiska un profesionāla pieeja stabiņu izvietošanai Rīgas pilsētas teritorijā.

Pilsētas kājāmgājēju un velobraucēju drošība ir Rīgas domes pārmaiņu koalīcijas viena no prioritātēm, taču ceļu satiksme ir jāplāno harmoniski un profesionāli, ņemot vērā arī  citu ceļu satiksmes dalībnieku vajadzības un intereses. “Mēs visi esam iedzīvotāji un rīdzinieki – gan tie, kas iet kājām, gan tie, kas pārvietojas ar velo vai sabiedrisko transportu. Un visbeidzot – arī tie, kas brauc ar auto, jo tas vien, ka esi auto īpašnieks, nenozīmē, ka esi nicināms rīdzinieks, vai Tev jāpamet Rīga,” uzskata Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcijas vadītājs Jānis Ozols. “Šobrīd ir pārāk daudz aizrautības izsvērtu lēmumu vietā.”

Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcija uzskata, ka jāievēro samērīguma princips un eksperimenti nav jāizvērš uz citu sabiedrības grupu un nodokļu maksātāju pacietības rēķina. “Mēs nedrīkstam likt stabiņus visur, kur un kā pagadās. Tiem jābūt tikai tur, kur tos ir saskaņojušas gan attiecīgās Rīgas domes institūcijas, gan profesionāli ceļu satiksmes un drošības eksperti, tai skaitā Ceļu satiksmes drošības direkcija. Ja kāds no šiem posmiem iztrūkst un par vienīgajiem ekspertiem kļūst nevalstiskās organizācijas, sagaidāms, ka produkts būs subjektīvi un neprofesionāli izvērtēts, kā arī pārlieku politizēts,” papildina Rīgas vicemēre Linda Ozola.

Apzinoties, ka, izvietojot stabiņus Rīgas ielās, atsevišķās vietās ir pieļautas kļūdas, kā arī ir iztrūkusi mērķtiecīga un savlaicīga komunikācija no domes puses par plānotajām izmaiņām satiksmes organizācijā, lai iedzīvotāji un uzņēmēji varētu tam laicīgi sagatavoties, Jaunās konservatīvās partijas deputāti vērtēs šādu lēmumu pieņemšanas procedūru domes iekšienē, jo pašvaldības lēmumiem ir jābūt profesionāliem, lai cilvēki būtu droši, ka uz pašvaldību var paļauties visās jomās.

Rīgas domes Jauno konservatīvo frakcija atbalsta pilsētas ielu uzlabošanu un, piemēram, K. Barona ielas pārveidi par kājāmgājēju un velobraucēju ielu, taču aicina koalīciju “restartēt” stabiņu izvietošanas politiku galvaspilsētā un veidot to atbilstoši visām profesionālajām prasībām un normatīvajos aktos noteiktām normām.