Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 3.aug., LETA. Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijai pagaidām ir “pārāk daudz jautājumu” par uz parlamentu virzīto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, tāpēc frakcija apsver rosināt dokumenta izskatīšanu atlikt, ja līdz trešdienai netiks saņemta papildu informācija.

JKP politiķis Krišjānis Feldmans aģentūrai LETA pastāstīja, ka partijas frakcijas sēdē vērtēts Vakcinācijas loterijas likumprojekts, tajā konstatējot virkni neskaidrību.

Viens no neskaidrajiem jautājumiem saistīts ar vakcinācijas loterijai paredzēto finansējumu, liela daļa no kura paredzēta publicitātes un tamlīdzīgu pakalpojumu nodrošināšanai. “Deputāti nav pārliecināti, vai vairāk nekā 400 000 eiro mārketingam utt. ir adekvāta summa,” pauda Feldmans.

Partijā interesējas arī par to, kāpēc loterijas organizēšana netiek uzticēta, piemēram, VAS “Latvijas Loto”, kam esot gan nepieciešamā pieredze, infrastruktūra, kā arī raidlaiks sabiedriskajos medijos. Neskaidras ir arī atsevišķas likumprojekta juridiskās nianses.

Ņemot vērā, ka JKP deputātiem ir “vairāk jautājumu nekā atbilžu”, frakcija nolēma uz sarunu aicināt veselības ministru Danielu Pavļutu (AP), lūdzot viņam kliedēt neskaidrību un kopīgi izrunātu iespējamos projekta uzlabojumus. Tā kā specifisku jautājumu frakcijai esot pietiekami daudz, bet Saeima minēto jautājumu plāno skatīt jau trešdien, JKP apsver iespēju rosināt likumprojekta izskatīšanas atlikšanu, ja īsā laikā neizdosies gūt atbildes uz visiem jautājumiem. Pašreiz JKP likumprojektu vēl nevar atbalstīt.

“Varbūt vēl koalīcijas formātā vēlreiz varētu likumprojektu pārskatīt un meklēt labākus rosinājumus vakcinācijas popularizēšanai,” sacīja Feldmans, piebilstot, ka ir dažu deputātu vidū radušās šaubas, vai finansiāla motivācija jautājumā par sabiedrības veselību ir ētisks risinājums.

Kā ziņots, valdība pagājušajā nedēļā ārkārtas sēdē lēma nodot izskatīšanai Saeimā Veselības ministrijas (VM) sagatavoto Vakcinācijas loterijas likumprojektu, kas paredz valstī izsludināt vakcinācijas pret Covid-19 loteriju ar balvu fondu 720 000 eiro.

Kopējās loterijas rīkošanas izmaksas, kas tiks segtas no budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem”, aplēstas 1,218 miljonu eiro apmērā. 299 995 eiro tiks piešķirti Latvijas Televīzijai par loterijas raidījuma producēšanu un atspoguļošanu, 98 000 eiro tiks piešķirti izlozes informācijas tehnoloģiju sistēmas izstrādei, 51 000 eiro – loterijas publicitātes kampaņai, bet 49 000 eiro – auditora pakalpojumiem.

VM skaidroja, ka Vakcinācijas loterijas likumprojekts izstrādāts, lai vakcinācijas kampaņas ietvaros ieviestu īstermiņa vakcinācijas loteriju personām, kurām Latvijā uz loterijas laimestu izlozes brīdi ir veikta vakcinācija pret Covid-19 infekciju vismaz ar vienu poti.

Vakcinācijas loteriju plānots organizēt 12 nedēļas iknedēļas izložu un noslēguma izlozes veidā, turklāt ir paredzēti vairāku veidu laimesti. Nedēļas izlozē katru nedēļu tiks izlozēti pieci dalībnieki – pa vienam no katra reģiona, atbilstoši dalībnieka deklarētajai dzīvesvietai, kuru starpā pēc nejaušības principa tiks izlozēti pieci naudas laimesti – 2500 eiro, 5000 eiro un 10 000 eiro vērtībā. Izloze notiks Latvijas Televīzijas programmā, kurā laimētājam ir jāpiedalās.

Tāpat katru nedēļu tiks izlozētas 150 naudas balvas, katra 100 eiro vērtībā. Papildus katru nedēļu tiks izlozēti pieci dalībnieki, kuri līdz vakcinācijas brīdim ir sasnieguši pilnus 60 gadus, kuri katrs saņem naudas laimestu 1000 eiro vērtībā.

Loterijas noslēgumā notiks lielā laimesta izloze, kurā tiks izlozēti pieci dalībnieki, pa vienam no katra reģiona, kuru starpā izlozēs piecus naudas laimestus – 15 000 eiro, 25 000 eiro, 100 000 eiro vērtībā.

Likumprojekts arī nosaka personas tiesības informēt loterijas rīkotāju – Nacionālo veselības dienestu (NVD) – par savu atteikšanos no personas datu apstrādes vakcinācijas loterijai, tādējādi personas dati vakcinācijas loterijā netiks apstrādāti.

3 komentāru

 • Inga Māra saka:

  Vai pret šo vienkārši nav skaļi jābrēc??? Saeima, attopies! Tāda loterija vispār nav pieļaujama! Kāda te vēl apspriešana? Vai jūs tautas domas vispār interesē, vai arī šobrīd esat pašu apstiprinātās valdības pakalpiņi? KAUNS! Trūkst naudas diagnostikai un nopietnu slimību ārstēšanai, bet netrūkst loterijas organizēšanai! Tā tiks panākta vēl lielāka tautas pretestība vakcinācijai un vēl lielāka nepatika un pat naids pret valdību un likumdevējiem, kam jākalpo tautai, nevis kādas personu grupas biznesa interesēm!

 • Igors Kols saka:

  Kāpēc papildus izlozē tiek diskriminēti 59 gadus vecie??

 • Jaunā konservatīvā partija saka:

  “Likumprojekta izslēgšanu rosināja pieci Jaunās konservatīvās partijas (JKP) deputāti. Plenārsēdē parlamentārietis Krišjānis Feldmans (JKP) skaidroja, ka Veselības ministrija dara visu, lai panāktu lielāku vakcinācijas aptveri, un daudzas ministrijas idejas uzskatāmas par labām un pilnībā akceptējamām, tomēr šī ideja neesot izturējusi JKP vētīšanu.”

  https://skaties.lv/zinas/latvija/vakcinacijas-loterijas-likumprojekts-izslegts-no-saeimas-sedes-darba-kartibas/