Pāriet uz galveno saturu

Šodien, 9. augustā, plkst. 17.00 Saeimas Jauno konservatīvo frakcija uz sēdi aicinājusi Valsts robežsardzes priekšnieku, ģenerāli Gunti Pujātu, lai pārrunātu situāciju uz Latvijas–Baltkrievijas robežas, kā arī to, kādā veida parlamentārais atbalsts būtu nepieciešams robežsardzei, cīnoties ar nelegālajiem imigrantiem.

Baltkrievijas noziedzīgais režīms izmanto nelegālos migrantus kā hibrīdkara ieroci pret Lietuvu un Latviju. Tikšanās laikā ir jārada risinājums, lai pēc iespējas ātrāk Latvijas–Baltkrievijas robeža tiktu nostiprināta, un netiktu pieļauta Baltkrievijas agresiju pret mūsu valsti.

Juris Jurašs: ”Lietuvas izvēlētā taktika cīņai ar nelegālo imigrāciju ir devusi augļus, mums jāizmanto un nepieciešamības gadījumā operatīvi jāmaina regulējums, lai Lietuvas pielietotās metodes var izmantot arī Latvijā.”

Juris Rancāns: “Mēs runāsim ar  Valsts robežsardzi, kā mums reaģēt un nodrošināt, lai netiek pāri neviens, jo, kā es jau teicu, ja tie cilvēki tiek vienkārši aizturēti, netiek fiziski aizkavēti un šķērso robežu no Baltkrievijas puses, tas var radīt mums lielas problēmas.”