Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 20.sept., LETA. 2022.gada laikā ar iedzīvotāju ienākumu nodokli neapliekamajam ienākumu minimumam gan strādājošajiem, gan pensionāriem ir jāsasniedz 500 eiro, šādu viedokli aģentūrai LETA pauda Jaunās konservatīvās partijas (JKP) Saeimas frakcijas priekšsēdētāja vietnieks Krišjānis Feldmans.

Par to pašlaik notiek sarunas koalīcijā, un JKP piedāvā, ka šo summu var sasniegt pakāpeniski, daļu pieauguma paredzot no 2022.gada sākuma un vēl daļu no nākamā gada vidus.

JKP ir apmierināti, ka koalīcijā ir saklausīta partijas ideja par darba spēka nodokļu mazināšanu caur neapliekamā minimuma palielināšanu, pauda politiķis. Šāds solis ir nepieciešams valsts ekonomikai un arī budžeta iespējas ļauj to realizēt, jo nākamgad tiek prognozēta gana strauja iekšzemes kopprodukta izaugsme, norādīja Feldmans.

Neapliekamā minimuma palielināšana ir svarīga arī enerģijas nozares cenu pieauguma dēļ, kas izraisīs plašāku inflāciju kopumā, skaidroja politiķis. Viņš uzsvēra, ka pie paaugstinātas inflācijas lielākie cietēji ir cilvēki ar zemākiem ienākumiem, kuru algas nepalielinās pietiekoši ātri.

Savukārt diferencēto neapliekamo minimumu ir vēlams saglabāt ienākumiem no 500 eiro līdz 1800 eiro, norādīja politiķis.

Kā ziņots, Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV) nākamā gada budžetā cer palielināt neapliekamo minimumu, tā atslogojot iedzīvotājus ar zemākām algām. Premjers “Vienotības” kongresā atzīmēja, ka viņš ar finanšu ministru Jāni Reiru (JV) iestājas par to, lai tiktu palielināts neapliekamais minimums.

Latvijas Televīzijas iepriekš ziņoja, ka ar nodokļiem neapliekamo minimumu 2022.gadā plānots palielināt no 300 eiro līdz vismaz 400 eiro.

Atstāj atbildi