Pāriet uz galveno saturu

“Informācija, ka gāzes rezerves krīzes situācijai var izrādīties nepietiekamas aukstas ziemas apstākļos, rada bažas. Tāpat uztraucoši ir tas, ka turpmāk ir paredzēts atteikties no šādu rezervju glabāšanas vispār. Tas rada drošības riskus, un šim jautājumam ir jārod ilgtspējīgs risinājums,” otrdien, 28.septembrī, uzsvēra Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans. Komisijas deputāti šodien sēdē sprieda par situāciju gāzes tirgū Latvijā šī brīža ekonomiskajos un ģeopolitiskajos apstākļos.

Komisija uzklausīja Ekonomikas ministrijas pārstāvjus un nozares lietpratējus, kas informēja, ka Inčukalna gāzes krātuve ir piepildīta par 80 procentiem, taču augsta pieprasījuma gadījumā tuvākajā apkures sezonā tas var nebūt pietiekami. Tāpat tika akcentēts, ka krātuvē tiek glabāts rezerves apjoms krīzes situācijām, taču nākamajām sezonām tāds nav paredzēts.

Komisijas deputāti lēma rosināt atbildīgo ministriju un Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju sagatavot plānu ziemas periodam un piedāvāt ilgtspējīgu modeli jautājumā par gāzes rezervēm nākotnē, kā arī apzināt alternatīvas gāzes piegādē.

“Ņemot vērā šībrīža hibrīdkara apstākļus, gāzes cena un tās piegāde var būt iespējamais manipulāciju objekts, taču pašlaik nav informācijas par pārkāptiem piegāžu līgumiem vai nesaskaņotiem gāzesvadu remontiem,” sacīja K.Feldmans, piebilstot, ka, neskatoties uz to, rezervju glabāšanai ir jārod ilgtspējīgs risinājums.

Komisija lēma turpināt šī jautājuma skatīšanu un novembrī izbraukuma sēdē apmeklēt Inčukalna gāzes krātuvi, informēja K.Feldmans.

Viens komentārs

  • Oskars Caune saka:

    Kaut kas nav kārtībā Rīgas Būvvaldē – izcils birokrātisma un formālisma paraugs – normatīvo aktu nepārzināšana vai nespēja tos uztvert kopumā, bet ne ieklausīšanās klienta skaidrojumos – citiem vārdiem sakot: “vienvirziena ceļš”.

Atstāj atbildi