Pāriet uz galveno saturu

Valdības rīcībspēju un konsekvenci ierobežo gaidāmās vēlēšanas, tā rezultātā Krīzes Vadības padomei ir grūtības pieņemt lēmumus, kuriem vajadzētu kalpot Latvijas pilsoņu ilgtermiņa interesēm.

Krīzes Vadības padomē Jauno konservatīvo valdes priekšsēdētājs Jānis Bordāns ierosināja COVID-19 krīzes vadību nodot ekspertiem no bruņotajiem spēkiem:

“Kritušo var būt vairāk nekā karā. Neizlēmībai un reitingu narkomānijai vairs nav vietas.  Lai uzvarētu jebkuru karu, mums ir gan jābūt gataviem zaudējumiem, gan jātic saviem mērķiem. Šobrīd nav ne viena, ne otra. Mums ir jāuztver krīze kā kara situācija. Un jāļauj to risināt apmācītiem un uzticamiem profesionāļiem, kurus neietekmē reitingi, un, kuri vadījuši reālas militārās operācijas. Šādi cilvēki spēs nodrošināt kārtību un skaidros sabiedrībai pieņemtos lēmumu”

“COVID-19 pandēmija ir radījusi šķelšanos mūsu sabiedrībā, kādu es vēl nekad savā dzīvē neesmu piedzīvojis. Taču COVID daudzām ģimenēm ne tikai ir atnesis ciešanas, zaudējumus, sāpes un šaubas. Pandēmija ir skaidri parādījusi, kas ir kas valdībā. Kas pieņem atbildīgus lēmumus, un kuram galvenais ir tikt pārvēlētam.

Krīzes vadība ir jānodod krīzes vadības ekspertiem no bruņotajiem spēkiem, jo gan mūsu cilvēki, gan arī mēs paši viņiem uzticamies. Un krīzes risinājuma atslēga būs spēja atjaunot sabiedrības uzticību. Portugālē šis pierādījis savu efektivitāti. Mums no Portugāles ir ko pamācīties.

Mēs saprotam krīzē cietušo ģimeņu un mūsu varonīgo mediķu sāpes un darām, cik iespējams, lai samazinātu šīs situācijas postošo ietekmi.

Un atgādinām, ka no šīs krīzes elementāri varēja izvairīties, vasarā nenoraidot Tieslietu ministrijas piedāvāto likumprojektu par pienākumu vakcinēties atsevišķām sabiedrības grupām. Šī likuma nepieņemšana bija lēmums, kura pamatā bija vadošo partiju bailes zaudēt reitingus, nevis vēlēšanās padarīt mūsu dzīvi drošāku.”

Jaunie konservatīvie turpinās uzstāt uz to, ka mūsu prioritāte ir atbildīgo Latvijas pilsoņu aizsardzība – gan medicīniski, gan ekonomiski.