Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 25.okt., LETA. Saeimas deputāts Reinis Znotiņš (JKP) 2022.gada valsts budžeta projektu vērtē ļoti pozitīvi, vienlaikus norādot, ka atsevišķos jautājumos vēlējies “lielāku uzsvaru”.

Šodien parlamentārieši pirmajā lasījumā izskata 2022.gada valsts budžeta projektu un to pavadošo likumprojektu paketi.

Kā vienu no jautājumiem, kuram politiķis gribētu, lai būtu pievērsta lielāka uzmanība, deputāts izcēla enerģētiku, sakot, ka šobrīd pieaugošo cenu kontekstā pabalsti nav ilgtermiņa risinājums. Politiķis norādīja, ka Krievija izmantoja iespēju gāzes cenas “pacelt kosmosā”, vienlaikus paziņojot, ka viņa pārstāvētā Jaunā konservatīvā partija jau sen esot rosinājusi “nokāpt no krievu padeves un celt sašķidrinātās gāzes termināli Skultē”, kā arī būvēt vēja parkus.

Dažreiz vajag nopietnu krīzi, lai attaptos un ieguldītu kādā nozarē ilgtermiņā, sacīja Znotiņš, norādot, ka būtu vēlējies, lai šajā budžeta projektā enerģētikas jautājums tiktu vairāk akcentēts.

Tāpat viņš gribot izcelt jaunuzņēmumu potenciālu, bet jaunuzņēmumiem kopienas attīstībai 2022.gadā līdzekļi faktiski neesot paredzēti. Politiķis stāstīja, ka uzņēmums “Printify” sešu gadu laikā no nulles ir izaudzis līdz “Latvijas dzelzceļa” vērtībai. Viņaprāt, būtu nepieciešams ieguldīt tur, kur ir potenciāls un lielas izaugsmes iespējas.

Viņš minēja, ka, ieguldot Latvijas kompānijās, peļņa no kapitāla lielākoties varētu palikt Latvijā. Deputāts mudināja pievērst tam uzmanību.

Tāpat Znotiņam budžeta projektā iztrūcis uzsvars jautājumam par ierēdniecībā strādājošo skaita samazināšanu. Parlamentārietis pauda uzskatu, ka ierēdniecībai ir jābūt mazai, efektīvai un labi apmaksātai, minot, ka valsts sektorā strādājošo skaitu izdevies samazināt par 7%, kas esot labi, tomēr, viņaprāt, valsts un pašvaldību sektorā strādājošo skaitu būtu jāsamazina vēl vairāk. Politiķis arī uzsvēra, ka, samazinot ierēdņu skaitu, būtu jāceļ viņu atalgojums.

Pēc deputāta domām, sevišķi būtiska nodarbināto skaita samazināšana nepieciešama pašvaldībās, jo tur strādājot milzīgs skaits cilvēku.