Pāriet uz galveno saturu

Kampaņas “Es gribu savas mājas” mērķis ir veicināt sabiedrības izpratni par bāreņu un bez vecāku gādības palikušu bērnu aprūpi, kā arī to, cik nozīmīga ir ģimeniska vide bērna veselīgai un pilnvērtīgai attīstībai, un samazināt institūcijās esošo bērnu skaitu, rosinot iedzīvotājus kļūt par audžuģimeni, aizbildni, adoptētāju vai viesģimeni.

Labklājības ministrijas parlamentārā sekretāre, 13.Saeimas deputāte Evita Zālīte-Grosa: “Es pati savulaik iedvesmojos no līdzīgas kampaņas un cilvēku pieredzes stāstiem, sniedzot mājas bērniem un kļuvu par aizbildni. Tas nav vienkārši, bet skaistai dzīvei nav jābūt vienkāršai.

Katru gadu ārpusģimenes aprūpē esošo bērnu skaits samazinās. 2021. gada 1. janvārī salīdzinājumā ar 2018. gada 1. janvāri, bērnu skaits bērnu aprūpes iestādēs samazinājies par 45%. Savukārt saskaņā ar bērnu aprūpes iestāžu sniegto informāciju, 2021. gada 1. oktobrī bērnu aprūpes iestādēs atradās 506 bērni, kas ir par 11% mazāk nekā 2021. gada 1. janvārī. Neskatoties uz to, ka katru gadu samazinās bērnu skaits bērnu aprūpes iestādēs, joprojām tajās atrodas bērni, jo īpaši vecumā no 13 gadiem, kuri arī gaida iespēju augt ģimeniskā vidē. Ņemot vērā minēto, Labklājības ministrija organizē kampaņu “ES GRIBU SAVAS MĀJAS!”.

Noskaties interviju ar E.Zālīti-Grosu Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta Panorāma”

Foto: LTV Ziņu dienests