Pāriet uz galveno saturu

Jaunajai konservatīvajai partijai (JKP) rūp, lai Satversmes aizsardzības birojam (SAB) kā stratēģiski nozīmīgai iestādei, kurai ir jārūpējas par valsts drošību, būtu profesionāls, godīgs, enerģisks vadītājs, kurš spētu rūpēties par iekšējo un ārējo drošību, cieši sadarbojoties ar stratēģiskajiem partneriem Eiropas Savienībā un NATO, aģentūrai LETA uzsvēra JKP Saeimas frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs.

JKP redzējumā amatā jāapstiprina profesionālis, un šī nebūšot tā reize, kad kādas amatpersonas iecelšanā būtu pietiekami “tikai ar labām ar angļu valodas zināšanām”, pauda politiķis. Nākamajam SAB vadītājam drošības iestāde ir jāpaceļ jaunā līmenī, pildot svarīgus pienākumus, kādi ir šajā ģeopolitiskajā situācijā, norāda Jurašs.

JKP frakcijas vadītājs nešaubās, ka pie SAB direktora kandidāta izraudzīšanās pašlaik notiek darbs Nacionālās drošības padomes (NDP) līmenī, un, kad NDP būs izvirzījusi kandidātu, tad par pretendentu varētu arī notikt konsultācijas koalīcijas līmenī.

SAB vadītājs jāizraugās pietiekami ātri, bet uzsvars ir uz kvalitatīvu atlasi, kurā nedrīkst kļūdīties, atzīmēja politiķis.

Vaicāts, vai JKP būtu savs kandidāts uz SAB direktora amatu, Jurašs norādīja, ka partijai tāda nav.
Kā ziņots, iespējamo kandidātu loks uz SAB direktora amatu ir ļoti šaurs, iepriekš norādījis Valsts prezidents Egils Levits. “No sākuma man jārunā ar kandidātiem, vai viņi piekritīs pildīt šo ļoti atbildīgo uzdevumu. Tas ir mans uzdevums. Pēc tam kandidāti tiks vērtēti NDP,” žurnālistiem pauda Levits.

LETA jau rakstīja, ka novembrī 60 gadu vecumā mūžībā devās SAB direktors, bijušais ģenerālprokurors Jānis Maizītis.

Viens komentārs

  • SAR saka:

    Jums ir jāsaprot, ko Jūs domājiet ar “profesionālis”. Ja gribiet, profesionāli, kurš spēj sarunāties vienā valodā ar NATO partneriem, tad tas nevar būt faktiski neviens no mūsu tiesībaizsardzības iestāžu cilvēkiem, ar atsevišķiem izņēmumiem MIDD kantorī, tikai aiz tā iemesla, ka nav kompetents tajā, ko ASV un NATO saprot ar Intelligence.