Pāriet uz galveno saturu

Saeimas Jauno konservatīvo frakcija uz tikšanos trešdien, plkst.14.00 uzaicinājusi Satversmes aizsardzības biroja (SAB) direkotra kandidātu Egilu Zviedri, lai iepazītos ar kandidātu un iztaujātu par viņa redzējumu SAB attīstībā.

Jauno konservatīvo frakcijas priekšsēdētājs Juris Jurašs: “Frakcija atbalsta Egila Zviedra kandidatūras virzīšanu SAB direktora amatam. Pirms jautājuma izskatīšanas Saeimā, frakcijas deputāti izteikuši vēlmi tikties un uzklausīt viņa redzējumu par prioritātēm un SAB turpmāko attīstību.”

Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas priekšsēdētājs Juris Rancāns norāda, ka Nacionālās drošības padome un Saeimas Nacionālās drošības komisija nolēma virzīt Zviedra kandidatūru, ņemot vērā visas pozitīvās īpašības, pieredzi biroja darbā un profesionālās prasmes. Turklāt arī iepriekš publiskajās diskusijās ir atzīts, ka esošajā ģeopolitiskajā situācijā nepieciešams kandidāts, kurš var uzreiz ķerties pie darba, pārzina iestādes darbu un tam nebūtu nepieciešams “iešūpošanās periods”. “Ir ārkārtīgi svarīgi, ka SAB direktors būtu ļoti cieši informēts par visām izlūkošanas, pretizlūkošanas aktivitātēm, saprastu, kā darbojas šī iestāde, un no pirmās dienas varētu aktīvi un kvalitatīvi veikt darbu,” uzsver J.Rancāns.

Lai arī iepriekš publiski izskanējis, ka uz SAB vadītāja amatu varētu kandidēt personas no citām jomām, Rancāns vērsa uzmanību, ka šoreiz padome lēma tieši par labu kandidātam no SAB. Viņš atgādināja, ka divi iepriekšējie SAB direktori Jānis Kažociņš un Jānis Maizītis jau bija “no ārpuses”, kas pierādīja sevi darbā.