Pāriet uz galveno saturu

Jaunie konservatīvie vienmēr ir un būs par atklātību, pārskatāmību un godīgu pārvaldi. Par visiem saprotamiem spēles noteikumiem. Par pieejamu informāciju.

Pirms pāris nedēļām rīdzinieki saņēma ziņu, ka “Rīgas satiksme” saņēmusi Valsts ieņēmumu dienesta (VID) nodokļu uzrēķinu 13,2 miljonu eiro apmērā audita lietā par laika periodu no 2016. gada 1. janvāra līdz 2018. gada 31. decembrim.

Protams, daudzas lietas var pierakstīt iepriekšējiem Rīgas (iz)saimniekotājiem. Bet ar sekām būs jārēķinās mums – Rīgas iedzīvotājiem.

Bet kas ir konstatēts VID lēmumā? Kā veidojas trīspadsmit miljonu uzrēķins? Jauno konservatīvo frakcijas deputāts Valters Bergs vērsās “Rīgas satiksmē” ar lūgumu izsniegt lēmumu, lai ar to iepazītos. Taču, kā izrādās:

  1. RP SIA “Rīgas satiksme” ir nosūtījusi Lēmumu kā ierobežotas pieejamības informāciju Rīgas domes vadībai un Rīgas domes izpilddirektoram J. Langem kā RP SIA “Rīgas satiksme” kapitāldaļu turētāja pārstāvim, lai izvērtētu Lēmuma ietekmi uz publiskajām tiesībām un pieņemtu lēmumu par turpmāko rīcību, kas nepieciešama Rīgas valstspilsētas pašvaldības un RP SIA “Rīgas satiksme” tiesiskos interešu aizstāvībai.
  2. Ar Lēmumu var iepazīties klātienē arī RP SIA “Rīgas satiksme” birojā Rīgā, Vestienas ielā 35, iepriekš vienojoties par precīzu laiku ar Dokumentu pārvaldības daļas vadītāju.
  3. Lēmums sastāv no tekstuālās daļas 285 lappuses, neskaitot pielikumus.

Pēc internetā pieejamās informācijas cilvēks vienu lappusi lasa apmēram 3-4 minūtes. Tātad – lai Valters Bergs iepazītos klātienē ar 285 lappuses garo lēmumu, viņam “Rīgas satiksme” būtu jāpavada 1140 minūtes, kas ir apmēram 19 stundas. Vienā darba dienā ir 8 darba stundas, kas nozīmē, ka Valters pavada nepilnas 3 dienas lasot lēmumu nepārtraukti, bez pauzēm. Un vēl taču ir pielikumi, par kuru lappušu skaitu mums nav informācijas.

Šodien V. Bergs ir vērsies vēlreiz “Rīgas satiksme” ar aicinājumu izsniegt dokumentus: “Ikvienam cilvēkam saskaņā ar Satversmi ir tiesības būt informētam par valsts pārvaldes sistēmas institūciju darbību, lai pārliecinātos, ka tās efektīvi, godīgi un taisnīgi saskaņā ar likumiem pilda sabiedrības uzticētās funkcijas. Informācijas pieejamības tiesības var tikt ierobežotas tikai ar likumu un tikai īpaši paredzētos gadījumos.”

Gaidām atbildi. Interesanti, vai kādreiz beigsies birokrātiskie līkloči, aiz kuriem var slēpties un izvairīties no atbildības?