Pāriet uz galveno saturu

Gadījumā, ja Krievija saglabās Vācijas sabiedriskās raidorganizācijas “Deutsche Welle” ( DW) biroja aizliegumu, aicinu Vāciju apsvērt iespēju DW Maskavas biroju pārcelt uz Rīgu.

“Rīga ir tuvākā un lielākā pilsēta Maskavai, lai DW spētu turpināt ziņot pasaulei aktuālos jaunumus no Krievijas, Baltkrievijas un visa reģiona. Rīgā ir Baltijas aviācijas centrs un augsti attīstīta IT infrastruktūra, lai tieši Rīgu izvēlētos par DW bāzi reģionā”, uzsver J.Bordāns.

“Pēdējos gados savu darbību sekmīgi Rīgā izvērsis medijs “Meduza”, kas ir kļuvis par vienu no lielākajām ziņu platformām Krievijā un krievvalodīgo diasporā visā pasaulē. Latvija preses brīvības indeksā ieņem vadošās pozīcijas pasaulē, tāpēc žurnālisti varēs būt droši, ka viņu darbs Latvijā tiks respektēts”, norāda tieslietu ministrs.

“Domāju, ka DW biroja atvēršana Rīgā būtu izdevīga ne tikai pašai raidsabiedrībai, bet arī Latvijai, jo DW, atrodoties šeit, varētu vairāk Vācijas publiku iepazīstināt ar Latviju un celt mūsu valsts atpazīstamību Eiropā!”.

Jau tuvākajā laikā par šo piedāvājumu tiks nosūtīta vēstule DW vadībai un intereses gadījumā Latvija nodrošinās atbalstu DW biroja pārcelšanai uz Rīgu.