Pāriet uz galveno saturu

Šodien Saeima atbalstīja grozījumus Nacionālās drošības likumā un Pilsonības likumā, kas ļauj Latvijas pilsoņiem pievienoties Ukrainas aizsardzības spēkiem un aizstāvēt Ukrainas neatkarību un visas Eiropas brīvību.

Grozījumi paredz, ka personām, kas saskaņā ar Nacionālo drošības likumu uzsāk dienēt Ukrainas dienestā, nekavējoties jāreģistrējas Nacionālo bruņoto spēku rezerves uzskaites struktūrvienībā, norādot vārdu, uzvārdu, personas kodu, un dienesta veidu.

Konservatīvo Saeimas frakcijas vadītājs Juris Jurašs: “Paldies visiem kolēģiem, kuri operatīvi atbalstīja šo iniciatīvu. Man ir tiešām liels gandarījums, ka kritiskos brīžos Saeima var būt vienota un rīkoties nekavējoties.”

J.Jurašs: “Ukrainas armija ir pierādījusi, ka tā spēj sekmīgi aizstāvēt savu dzimteni un tai ir daudz lielāka motivācija, tomēr spēku skaitliskais pārsvars joprojām ir Krievijas pusē. Šīs ir izšķirošās dienas, tāpēc palīgā Ukrainai jādodas nekavējoties! Šis karš ir jāuzvar, lai tas neatnāktu līdz Latvijas pilsētām. Slava Ukrainai, varoņiem Slava!”