Pāriet uz galveno saturu

Rīgas domes Konservatīvo frakcija atbalsta vairāku RD koalīcijas deputātu un pilsētas iedzīvotāju izteikto iniciatīvu par nepieciešamību pārdēvēt kādu no Rīgas ielām ar Ukrainas brīvības cīņām pret Krievijas okupantiem saistītā nosaukumā.

“Mums šobrīd jādara ļoti daudz mazu un lielu lietu, lai, kā Latvijas galvaspilsēta, palīdzētu mūsu valstij kļūt tik pat stingrai savā nostājā, kā Ukraina. Lai mēs – visi Latvijas patrioti, visi Latvijai lojālie rīdzinieki mazinātu Latvijas atkarību no Krievijas un stiprinātu mūsu garu un atbalstu varonīgajai Ukrainas tautai. Šis ir viens no mūsu mājasdarbiem, par kuru vienlaicīgi iedomājas tik daudzi Latvijas patrioti, ka tas kļūst absolūti pašsaprotams un loģisks.”

Rīgas domes koalīcijas sanāksmē izteiktais Konservatīvo priekšlikums par Maskavas ielas pārdēvēšanu neguva koalīcijas partneru atbalstu. Šobrīd notiek frakciju viedokļu apkopošana par iespējām pārdēvēt Antonijas ielas posmu par godu Ukrainas tautas cīņai ar okupantiem.

Konservatīvo frakcija pauž pilnu atbalstu šādai iniciatīvai.

Konservatīvo frakcijas vadītāja vietnieks Dāvis Stalts: “No Kalpaka bulvāra līdz Nikolaja Rēriha ielai tas nozīmētu mainīt vien pāris adreses, galvenā no kurām ir Krievijas Federācijas vēstniecība. Atbalstām izlēmīgu rīcību un sekosim Viļņas piemēram, kas demonstrē nekavējošu un tūlītēju solidarizēšanos.”