Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 8.marts, LETA. Tieslietu ministrija (TM) neatbalsta Finanšu ministrijas sagatavoto “Azartspēļu un izložu politikas pamatnostādņu 2021.-2027.gada darba plānu”, aģentūru LETA informēja TM.

Šis plāna projekts, TM ieskatā, ir pretrunā ar citos normatīvajos aktos noteikto, proti, ar projektu paredzēts atņemt pašvaldībām tiesības noteikt, vai un kādas atļaujas tiek izdotas attiecībā uz kazino, spēļu zāļu, bingo zāļu, totalizatoru vai derību likmju pieņemšanas vietu savā teritorijā, kā arī liedz iespēju pašvaldībām izdot saistošos noteikumus par vietām un teritorijām, kurās azartspēles nav atļauts organizēt.

TM norāda, ka jau 2021.gada 18.marta Ministru kabineta sēdē netika atbalstīts pamatnostādņu projekts, jo tas paredzēja samazināt pašvaldības tiesības atļaujas izsniegšanā. Finanšu ministrijai Ministru kabinets uzdeva sadarbībā ar Latvijas Pašvaldību savienību mēneša laikā precizēt pamatnostādņu projektu, taču tas nav ticis izdarīts.

TM uzskata, ka nav pieļaujama pašvaldību izslēgšana no iesaistes azartspēļu vietu noteikšanā tās teritorijā. Diemžēl FM piedāvātajā darba plānā viens no uzdevumiem paredz izstrādāt regulējumu, kas varētu veicināt azartspēļu attīstību – izplatības palielināšanos un atvieglotu administratīvās procedūras azartspēļu organizatoriem.

Minēto plāna projektu otrdien skatīs valdība.