Pāriet uz galveno saturu

Pirmdien, 14. martā, Tiesu administrācija ir nosūtījusi izvērtēšanai Latvijas tiesām informāciju par liegumu uzlikšanu vēl 28 nekustamajiem īpašumiem, kas pieder juridiskām personām, bet šo juridisko personu patiesie labuma guvēji ir sankciju sarakstā esošās fiziskās personas.

Tieslietu ministrija uzsver, ka aktīvi turpina darbu pie sasaistes identificēšanas starp sankciju sarakstos iekļautajām personām un nekustāmā īpašuma objektiem, kas varētu būt sankcijām pakļauti objekti. Ik dienu Tiesu administrācija atbilstoši  vadlīnijās  noteiktajiem kritērijiem un Latvijas oficiālajos reģistros pieejamajai informācijai analizē vairākus gadījumus un, konstatējot atbilstības, sagatavo un nosūta tiesām informāciju par liegumu noteikšanu konkrētiem nekustamajiem īpašumiem.

Pagājušajā nedēļā Latvijas tiesas jebkāda veida darbības ar nekustamajiem īpašumiem jeb liegumu ar tiem darboties piemēroja trīs nekustamajiem īpašumiem, kas pieder divām sankcionēto personu sarakstā iekļautām fiziskām personām.

Liegumu piemērošana attiecībā uz nekustamajiem īpašumiem tiek īstenota pēc tiesas lēmuma, veicot atzīmi zemesgrāmatā. Aizlieguma ierakstīšana ir attiecināma ne tikai uz īpašuma tiesību nostiprināšanu, bet arī tādu tiesību nostiprināšanu, kas ir saistīta ar nekustamā īpašuma iznomāšanu vai ieķīlāšanu, apbūves tiesību nostiprināšanu.

Tieslietu ministrija uzsver, ka reaģējot uz Krievijas agresiju Ukrainā, tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas un iestādes turpinās aktīvi tās piemērot.