Pāriet uz galveno saturu

Lai paātrinātu efektīvas saziņas metodes ieviešanu aizsardzības resorā, Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisija otrdien, 15.martā, otrajā – galīgajā – lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus Oficiālās elektroniskās adreses likumā. Tie paredz paplašināt to personu loku, kurām e-adreses izmantošana būs obligāta.

Ar grozījumiem iecerēts noteikt, ka oficiālā elektroniskā adrese obligāti būs jāizmanto karavīriem, zemessargiem, Nacionālo bruņoto spēku civilajiem darbiniekiem, atvaļinātiem karavīriem un nodarbinātajiem Aizsardzības ministrijā un tās padotībā esošajās iestādēs, izņemot Militārās izlūkošanas un drošības dienestu.

“Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un pastāvošos kiberdrošības draudus, nepieciešams veicināt mūsdienīgas, efektīvas, operatīvas un drošas saziņas iespējas aizsardzības resorā,” iepriekš sacīja komisijas priekšsēdētājs Krišjānis Feldmans, piebilstot, ka tuvākajā laikā jāapsver obligāta elektroniskā adrese visām valsts pārvaldē nodarbinātajām personām.

Oficiālā elektroniskā e-adrese ieviesta, lai elektroniskā vidē nodrošinātu ērtu un drošu oficiālo saziņu un dokumentu apriti starp valsts iestādēm un iedzīvotājiem.

Plānots, ka grozījumi Oficiālās elektroniskās adreses likumā stāsies spēkā nākamajā dienā pēc izsludināšanas. Lai likumprojekts stātos spēkā, tas otrajā – galīgajā – lasījumā vēl jāatbalsta Saeimai.