Pāriet uz galveno saturu

Satiksmes ministrija un tās padotībā esošās iestādes seko līdzi sankciju piemērošanai saistībā ar Krievijas karu Ukrainā, līdz šim dažāda veida ierobežojumi visbiežāk uzlikti sankcionētām personām piederošiem vai turējumā esošiem transportlīdzekļiem.

VAS “Ceļu satiksmes drošības direkcija” (CSDD) informē, ka piemērojusi sankcijas 48 transportlīdzekļiem, kas pieder sankcionētām personām vai ir to turējumā. Šīs sankcijas skārušas septiņus uzņēmumus. CSDD uzlikusi aizlieguma atzīmi reģistrēt transportlīdzekļus, ka arī uzlikusi atsavināšanas atzīmi personas īpašumā reģistrētajiem transportlīdzekļiem.

VAS “Civilās aviācijas aģentūra” civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā vienam helikopteram veikusi atzīmi, ka tas ir saistīts ar sankcionētu personu, tādējādi ierobežojot iespēju konkrēto gaisa kuģi noņemt no gaisa kuģa reģistra.

VSIA “Latvijas Jūras administrācija” datubāzēs (Jūrnieku reģistrā, Kuģu reģistrā, Remontuzņēmumu reģistrā) līdz šim nav konstatēti sankcijām pakļauti īpašumi vai personas.

Reaģējot uz Krievijas īstenoto karu Ukrainā, tiek ieviestas arvien jaunas sankcijas un iestādes turpinās tās aktīvi piemērot.