Pāriet uz galveno saturu

Saeimas Sociālo un darba lietu komisija otrdien, 22.martā, galīgajā lasījumā atbalstīja par steidzamiem atzītos grozījumus likumā “Par valsts sociālo apdrošināšanu”. Ar tiem plānots noteikt, ka valsts no 1.jūlija par personu, kura kopj bērnu līdz gada vai pusotra gada vecumam un saņem vecāku pabalstu un bērna kopšanas pabalstu, no abu pabalstu kopsummas veiks obligātās iemaksas šīs personas pensiju, bezdarba un invaliditātes apdrošināšanai.

Pašlaik noteikts, ka iemaksas pensiju, invaliditātes un bezdarba apdrošināšanai tiek veiktas tikai no bērnu kopšanas pabalsta – 171 eiro -, neatkarīgi no personas sociālās apdrošināšanas iemaksām.

Grozījumi tika izstrādāti sadarbojoties labklājības ministram Gatim Eglītim ar Demogrāfijas lietu centru. Labklājības ministrs Gatis Eglītis apņēmies pirmajos gados šim risinājumam papildu līdzekļus no budžeta neprasīt. Viņš norādīja, ka pietiks ar ministrijai jau atvēlēto budžetu, bet, sākot no 2025.gada, no budžeta būtu nepieciešami papildu 8,9 miljoni eiro.

Lai grozījumi stātos spēkā, tie vēl galīgajā lasījumā jāatbalsta Saeimā.