Pāriet uz galveno saturu

Šobrīd notiekošais Ukrainā – kara šausmas, nevainīgu cilvēku nāves, posts un nelaime ir tas, kas liek aizdomāties par tām vērtībām un principiem, kas mums katram atsevišķi un valstij kopumā liek pašidentificēties un ieņemt skaidru pozīciju ne tikai vārdos, izmantojot dažādus tukšus lozungus, bet apliecināt savu nostāju ar reāliem darbiem un rīcību. Diemžēl, mani novērojumi par mūsu Latvijā notiekošo, liek domāt, ka starp mums ir daudz tādu, kuri vēljoprojām ir gatavi “pieliekties” , “atspiesties” un darīt visu, lai apkalpotu ikvienu, kurš gatavs “uzmest galdā” naudas žūksni un nav svarīgi, vai ir jānostājas pret valsts kopējām interesēm vai jānolej ar mēsliem tos, kuri iestājās par Latvijas drošību, tiesiskumu vai citām lietām, kuras nepieciešamas, lai sargātu valsts demokrātiskās vērtības no to pamatu demontēšanas.

Kamēr drosmes un godīguma trūkums būs dominējošs, kamēr ikviens, kurš ir drosmīgs nostāties savas valsts aizsardzībai, tiks nievājoši izsmiets, publiski pazemots un izņirgts, tikmēr mums vēl tāls ceļš ejams, lai spētu efektīvi aizstāvēt savu valsti no ārējiem ienaidniekiem. Mēs paši, ar savām rokām, drupinām mūsu valsts vienotību, patriotismu un cīņas sparu un esam izcils instruments mūsu ienaidnieku rokās, kurš veikli ar mums manipulē, bet mēs, labākajā gadījumā, vai nu nesaprotam, vai nu mānam un attaisnojam sevi, ka viss ir kārtībā, mēs jau tikai savu darbu darām, mēs esam neatkarīgi un neietekmējami, ka tikai piķis nāk!

Tā nu reiz dzīvē ir iekārtots, ka nelgas, nelieši, zaķpastalas vai noderīgie idioti, apzinoties, ka nav spējīgi drosmīgi iestāties par savu valsti, ziedojot savu laiku, naudu, komfortu vai pat visu savu dzīvi, gatavi “nograuzt” ikvienu, kurš rīkojās savādāk, jo uz šāda fona paši izskatās nožēlojami un bezvērtīgi. Labāk uzkāpt otram uz galvas un nogremdēt, nevis pašiem “pievilkties” un drosmīgi iestāties par savu valsti un tās nākotni.

Gadiem ilgi kremļa mafija ar putinu priekšgalā, veiksmīgi īstenojusi savus hibrīdkara manevrus Latvijā, finansējot un atbalstot savus ietekmes aģentus (lembergi, šleseri, šķēles, savicki utt.), kuri uztur un finansē sistēmas, kur ietilpst politiķi, žurnālisti, politologi, augstas valsts amatpersonas, nevalstiskās un reliģiskās organizācijas, ar kuru palīdzību ietekmē sabiedrisko domu un nodrošina ietekmīgu pretvalstisko spēku pārstāvniecību varas struktūrās.

Kamēr Kremļa aģenti baudīs milzīgu sabiedrības atbalstu, tikmēr mums būs jāatzīst, ka nespējam pretoties agresorvalsts politikai un esam viegls mērķis viņu interešu realizācijai mūsu zemē. Kamēr lielākos mūsu valsts ienaidniekus un nodevējus vēlēsimies redzēt premjera vai prezidenta krēslā, tik ilgi būsim bezcerīgā situācijā. Varat man nepiekrist, bet Latvijas vājākā vieta ir mediju ietekmējamība, tās daļas žurnālistu atkarība no dažādiem politiskiem un ekonomiskiem grupējumiem, kā rezultātā žurnālistu veidotais saturs nav patiess un objektīvs, bet gan tāds, kas nepieciešams kādam, kuram ir ietekme uz atsevišķu mediju darbību, savu politisko vai ekonomisko interešu nodrošināšanā.

Kremlis, ar tam pieejamiem resursiem, veiksmīgi izmanto mūsu medijus pret mums pašiem un nodrošina labas izejas pozīcijas turpmāko manevru īstenošanai, lai neitralizētu tos, kuri visvairāk rada apdraudējumu viņu noziedzīgās ietekmes stiprināšanā Latvijā. Ņemot vērā Krievijas agresiju Ukrainā, potenciālais apdraudējuma līmenis Latvijai ir augstākais, kāds ir novērots pēdējā laikā, tāpēc ir svarīgi mums katram atsevišķi un visiem kopā apzināties, kas ir tas, ko mēs darām, lai pretotos ienaidnieka vēlmēm un viņu noziedzīgajiem plāniem! Svarīgi saprast, ka mūsu valsts neatkarība un demokrātija nav pašsaprotama, tā ir katru dienu jāaizstāv un jāstiprina un to nedarīs neviens cits, kā ikkatrs no mums. Lai mums kopā izdodas. Būsim stipri.