Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 30.marts, LETA. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Konservatīvie) aicina Latvijas Universitāti (LU) anulēt piešķirto LU goda biedra statusu Ventspils domes deputātam Aivaram Lembergam (“Latvijai un Ventspilij”), liecina ministres ieraksts “Twitter”.

Aicinājums tiek pamatots tiesībsargājošo iestāžu apsūdzībās un uzsāktos kriminālprocesos pret Ventspils domes deputātu.

Iepriekš ziņots, ka LU Senātā izvērtusies diskusija, vai koruptīvos noziegumos apsūdzētajam Lembergam jāanulē LU goda biedra nosaukums.

Tā kā attiecīgais lēmumprojekts senātā nebija atbalstīts, tad Senāta priekšsēdētājs Kristaps Jaudzems lūdzis atcelt viņu no priekšsēdētāja amata.

Ziņots arī, ka Lembergu pirmās instances tiesā 19 apsūdzības sadaļās atzina par vainīgu, bet 21 sadaļā attaisnoja. Lembergu atzina par vainīgu kukuļņemšanā, dokumentu iltošanā, noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšanā, dienesta viltojumā, neatļautā dalībā mantiskos darījumos, kā arī nepatiesu ziņu norādīšanā deklarācijas. Savukārt attaisnots viņš tika dienesta stāvokļa ļaunprātīgā izmantošanā un valsts amatpersonai noteikto ierobežojumu pārkāpšanā.

Pēc cietumā pavadīta aptuveni gada 2022.gada 25.februārī Lembergs tika atbrīvots no apcietinājuma pret 100 000 eiro drošības naudu.

Lemberga krimināllietu Rīgas apgabaltiesa apelācijas kārtībā turpinās izskatīt 5.aprīlī.