Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 6.apr., LETA. Tieslietu ministrija (TM) ir nolēmusi iesaldēt arī “Maskavas nama” aktīvus, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijā sacīja tieslietu ministrs Jānis Bordāns (Konservatīvie).


“Maskavas nams”, kas atrodas Rīgā, Marijas ielā 7, tiek pozicionēts kā kultūras un biznesa centrs. Iestādes izveidi un uzturēšanu finansējusi Maskavas mērija. Projekta ierosinātāji 2001.gadā bija tā laika Maskavas mērs Jurijs Lužkovs un toreizējais Krievijas vēstnieks Latvijā Aleksandrs Udaļcovs. Nama svinīgā atklāšana notika 2004.gada maijā.


Šobrīd “Maskavas namā” pamatā tiek rīkotas izrādes, kinoseansi un citi kultūras pasākumi, kas pārsvarā orientēti uz krievu valodā runājošu publiku.


Pašlaik Latvijā sankciju dēļ iesaldēto, ar Krievijas personām saistīto nekustamo īpašumu vērtība pārsniedz 100 miljonus eiro, tomēr ir sagaidāms, ka iesaldēto īpašumu vērtība varētu pieaugt, otrdien pēc Ministru kabineta sēdes žurnālistiem pauda tieslietu ministrs.


TM iepriekš informēja, ka tiesu administrācija kā vienotās datorizētās zemesgrāmatas pārzinis ir tiesām nosūtījusi informāciju par 56 nekustamajiem īpašumiem, kas atrodas sankcijām pakļauto personu īpašumā, valdījumā vai kontrolē. Tiesas 49 nekustamajiem īpašumiem veikušas aizlieguma atzīmi. Tiesas turpina vērtēt un lemt par aizlieguma piemērošanu.


Civilās aviācijas aģentūra Latvijas civilās aviācijas gaisa kuģu reģistrā vienam helikopteram veikusi atzīmi, ka tas ir saistīts ar sankcijām pakļautu personu, tādējādi ierobežojot iespēju konkrēto gaisa kuģi noņemt no gaisa kuģa reģistra.


Sankcijas tika piemērotas, reaģējot uz Krievijas uzbrukumu Ukrainai.


Maskavas nama pamatkapitāls ir 35 550 eiro. 2020.gadā tas apgrozīja 160 000 eiro, kas bija par 57% mazāk nekā gadu iepriekš. 2020.gadā “Maskavas nams” strādāja ar 56 000 eiro zaudējumiem, liecina “Firmas.lv” informācija.


Kultūras nama valdes priekšsēdētājs ir Juris Silovs. Valdē ir arī Aleksejs Bondaruks, Anna Tiurina, Svetlana Zaiceva, Dmitrijs Kožajevs un Gaļina Nikolajenko. Uzņēmums reģistrēts kā akciju sabiedrība, attiecīgi tā īpašnieki nav norādīti, bet patiesos labuma guvējus neesot iespējams noskaidrot.