Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 6.apr., LETA. Rīgas pašvaldība gatavojas iespējamam Ukrainas bēgļu plūsmas palielinājumam, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” atzina Rīgas vicemēre Linda Ozola (Konservatīvie).

Lindas Ozolas ieskatā pakalpojumi Ukrainas bēgļiem galvaspilsētā kopumā tiek sniegti labi, taču ir atsevišķi darbi, kas ir izaicinoši. “Lielākais izaicinājums ir Pilsonības un migrācija lietu pārvaldes kapacitāte, nākot klāt jaunam uzdevumam – reģistrēt visā Latvijā bēgļu centros ieradušos personu datus personas koda saņemšanai. Šī ir jauna funkcija, kas nekad iepriekš nav darīta,” pauda Ozola.

Kopējais līdz šim Rīgas bēgļu centrā reģistrēto bēgļu skaits sasniedzis 10 600.

Politiķe pastāstīja, ka pēdējās dienās redzams, ka jaunu bēgļu skaits samazinās – patlaban centrā ierodas apmēram 200 jauni cilvēki dienā. Ozolas ieskatā, iespējams, pieplūduma samazinājums skaidrojams ar koordinācijas uzlabošanos starp pašvaldībām, sekmīgākai kļūstot personu novirzīšanai uz citām pašvaldībām, kas ir brīvākas.

“Rīga ir gatava tam, ka šis varētu būt arī klusums pirms vētras, ņemot vērā ziņas no kaimiņvalstīm,” sacīja Ozola.

Domājot par iespējām bēgļu masveida izmitināšanai, galvaspilsētā tiek veikti sagatavošanas darbi – tiek apzinātas iespējas izvērst šādas vietas dažādās vietās, pēc iespējas netraucējot, piemēram, izglītības procesu skolās. Ozola skaidroja, ka pašvaldība sazinājusies ar atbildīgajām valsts institūcijām par pieejamajām gultām un segām, ko būtu nepieciešams ātri sagatavot, ja bēgļu pieplūdums strauji pieaugtu.