Pāriet uz galveno saturu

Pirmdien, 9.maijā, Ministru prezidenta biedrs, tieslietu ministrs Jānis Bordāns darba vizītē ieradās Kanādas galvaspilsētā Otavā, lai tiktos ar Kanādas tieslietu ministru un ģenerālprokuroru Deividu Lameti (David Lametti).
Tikšanās laikā ar Kanādas amatpersonu J. Bordāns apsprieda Krievijas pastrādāto kara noziegumu izmeklēšanas procesu un tiesiskos mehānismus zaudējumu piedzīšanai no Krievijas Ukrainas atjaunošanai. Tāpat arī amatpersonas pārrunāja Latvijas un Kanādas sadarbību korupcijas apkarošanas un drošas uzņēmējdarbības vides veicināšanas jomā.

Savukārt otrdien, 10. maijā, J. Bordāns darba vizītē ieradīsies ASV galvaspilsētā Vašingtonā, lai ar vairākām ASV amatpersonām apspriestu starptautiskajām sankcijām pakļauto īpašumu, ieskaitot Krievijas un Baltkrievijas valstij piederošo īpašumu, iespējamās konfiskācijas starptautiskos un nacionālos risinājumus.
ASV vizītes laikā tieslietu ministrs dosies uz ASV Kongresu, lai tiktos ar Pārstāvju palātas Juridiskās komitejas locekli un republikāņu kongresmeni Viktoriju Sparcu (Victoria Spartz), kā arī apmeklēs ASV Valsts departamentu, ASV Tieslietu departamentu un ASV Valsts kases departamentu.

Trešdien, 11. maijā, J. Bordāns apmeklēs Komunisma upuru memoriālo fondu, kur tiksies ar tā vadītāju vēstnieku Endrjū Brembergu (Andrew Bremberg) un runās par Latvijas atbalstu komunisma upuriem veltīta muzeja izveidei Vašingtonā. Tā pirmo kārtu plānots atvērt šogad. Muzeja izveidi finansiāli ir atbalstījusi arī Latvija.

Vizītes noslēgumā svētdien, 15. maijā, J. Bordāns tiksies ar Vašingtonas latviešu diasporas bērniem un jauniešiem, lai runātu par Satversmi un tās nozīmi, kā arī apmeklēs dievkalpojumu Vašingtonas draudzē.