Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 11.maijs, LETA. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) drīzumā varētu pabeigt darbu pie regulējuma par pāreju uz izglītību tikai valsts valodā, šorīt LTV “Rīta panorāmā” stāstīja izglītības ministre Anita Muižniece (Konservatīvie).


Paralēli Nacionālā apvienība (NA) ir iesniegusi jaunus grozījumus Izglītības likumā, kas paredz pamatizglītību nodrošināt tikai latviešu valodā. Muižniecei neesot skaidrs, ko īsti NA ar šādu rīcību vēloties panākt, jo darbs pie grozījumiem, kas paredz pāreju uz izglītību tikai valsts valodā trīs gadu laikā, jau notiek.


Ministre uzsvēra, ka koalīcijas partneri regulāri tiekot informēti par darbu pie minētā regulējuma, pašlaik jau faktiski esot noslēgusies sabiedriskā apspriešana, pēdējie saskaņojumi no iesaistītajām pusēm tiek gaidīti līdz 24.maijam, kam varētu sekot grozījumu virzīšana uz valdību un Saeimu.


Savukārt runājot par valdības vakardienas lēmumu, kas paredz, ka no nākamā mācību gada Ukrainas bēgļu bērni varēs mācīties tikai skolās ar latviešu vai ukraiņu mācību valodu, ministre vērtēja, ka uz nākamo mācību gadu tiks sasniegta gatavība tam, lai bēgļu bērni varētu mācīties skolās ar programmām valsts valodā. Šim nolūkam vasarā tiek gatavotas mācību nometnes un valodas kursi.