Pāriet uz galveno saturu

Saistībā ar šā gada 9. un 10. maija notikumiem pie pieminekļa Uzvaras parkā, Rīgas domes Konservatīvo frakcija ir lūgusi Izglītības un kultūras departamentu izvērtēt Rīgas domes deputātes Annas Vladovas atbilstību Rīgas 80. vidusskolas direktores amatam.

Atgādinām, ka Izglītības likuma 30. panta ceturtā daļa nosaka, ka “Par izglītības iestādes vadītāju ir tiesīga strādāt persona, kurai ir nevainojama reputācija, kura ir lojāla Latvijas Republikai un tās Satversmei, tostarp nepārkāpj diskriminācijas un atšķirīgas attieksmes pret personu aizliegumu, kurai ir attiecīga izglītība un nepieciešamā profesionālā kvalifikācija.”

Linda Ozola, vicemēre: “Es vēlos drošu vidi mūsu Latvijā. Es vēlos strādāt kopā ar uzticamiem un profesionāliem kolēģiem. Un, lai arī koalīcijas partiju vidū ir dažādi uzskati un prioritātes, tomēr mūs vieno kopīga izpratne par Latvijas valsti un tās drošību. Nav pieļaujama neviena indivīda atklāta vai slēpta kara noziegumu atbalstīšana vai okupācijas slavināšana. Es aicinu IKSD būt izlēmīgiem!”

Konservatīvie, kuri vienmēr ir pārstāvējuši nacionālās intereses, vienlaikus atbalstot sabiedrības integrēšanos, uzskata, ka jebkura persona, kura gan 9. maijā, kas šogad bija Ukrainā cietušo un bojāgājušo piemiņas diena, gan 10. maijā nolika ziedus un dziedāja padomju armiju slavinošas dziesmas pie okupācijas režīmu slavinošā pieminekļa, ir mūsu valsts nodevēja.

Konservatīvie pauž dziļu nožēlu un nosoda gan deputātus, gan kolēģus, kas strādā Rīgas domē, kā arī tos, kuri strādā jebkurā valsts pārvaldes institūcijā un pauž atbalstu Krievijas agresijai un tās īstenotajiem starptautiskajiem noziegumiem.

Frakcijas vadītājs Jānis Ozols: “Nav pieļaujams, ka no valsts vai pašvaldības budžeta tiek algotas personas, kuras savā nostājā ir pretvalstiski noskaņotas. Nav pieļaujams, ka šādi cilvēki strādā mūsu izglītības sistēmā. Mūsu valstij, tāpat kā visai civilizētajai pasaulei, ir tikai viena vēsture. Viena valoda, karogs un himna.”

Mēs pieprasām nulles toleranci pret ikvienu, kurš nav lojāls Latvijas valstij. Aicinām visus atbalstīt valsti, kurā dzīvojam, vai dodies dzīvot uz valsti, kuru atbalstāt!