Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 31.aug., LETA. Līdz novembra beigām plānots iegādāties un nodot pašvaldībām 3000 datoru izmantošanai Latvijas skolās, Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas sēdē informēja izglītības un zinātnes padomnieks juridiskajos jautājumos Jānis Ozols.

Kopumā plānots ir uzstādīt apmēram 20 000 darba staciju Latvijas skolās.

Šobrīd iepirkuma process gandrīz visās iepirkuma daļās ir pabeigts, un tuvākā mēneša laikā septiņi uzņēmumi, kas iekļauti Elektronisko iepirkumu sistēmā, sacentīsies par iespēju veikt datortehnikas piegādi.

Ozols prognozē, ka septembra beigās būs zināms precīzs iepirkuma rezultāts, kā arī papildu datortehnikas iegāde varēs norisināties ātrāk, jo iepirkums jau ir veikts.

Pēc attiecīgu lēmumu pieņemšanas Ministru kabinetā papildus tiks veikta vēl viena datortehnikas iegāde, lai nodrošinātu datorus primāri izglītojamajiem no sociālajam riskam pakļautajām ģimenēm.

Jau ziņots, ka pērn 14.maijā Rīgas pilī Valsts prezidents Egils Levits, toreizējā izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP), vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs (AP), finanšu ministrs Jānis Reirs (JV), Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājs Arvils Ašeradens (JV) un Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Gints Kaminskis parakstīja sadarbības memorandu “Dators ikvienam bērnam”.

Memoranda dalībnieki vienojušies rīkoties atbilstoši savai kompetencei ar mērķi līdz 2025.gadam nodrošināt mācību procesam piemērotu datoru katram skolēnam un skolotājam, izveidot ilgtspējīgu sistēmu, kas nodrošinās pieeju tehnoloģijām skolēniem un skolotājiem visā Latvijā. Tāpat plānots datoru nodrošināšanai veidot datoru bibliotēku ikvienā Latvijas valsts un pašvaldību skolā, sagatavojot atbilstošu normatīvo regulējumu, resursu plānošanu un darba organizācijas sadalījumu starp IZM, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, pašvaldībām un izglītības iestādēm.

Lai nodrošinātu portatīvos datorus izglītības iestādēm, valdība piešķīrusi atbalsta finansējumu 11,2 miljonu eiro apmēra.