Pāriet uz galveno saturu

Rīga, 1.sept., LETA. Izglītības un zinātnes ministre Anita Muižniece (Konservatīvie), sveicot visus Zinību dienā, novēl ikvienā dzīves situācijā spēt saskatīt ko vērtīgu un pozitīvu, kā arī būt par labiem līdzcilvēkiem saviem apkārtējiem.

Ministre kā pozitīvu izceļ iespēju atgriezties mācībās klātienē. “Ar atbildīgo rīcību pret savu un līdzcilvēku veselību, ar neatlaidību, pārliecinot, ka skolām ir [jāstrādā] un tās var strādāt arī laikā, kad pasaulē plosās vīruss, visi kopā esam pierādījuši, ka skolām būs būt atvērtām,” norāda politiķe.

Sākot jauno mācību gadu šajā trauksmainajā laikā, Muižniece novēl visiem vispirms spēju ikvienā dzīves situācijā saskatīt ko vērtīgu un pozitīvu, kā arī būt labiem līdzcilvēkiem pret apkārtējiem, atbalstīt vienam otru un ik dienu domāt par to, ko mēs katrs varam darīt savas valsts labā.

Muižniece aicina cienīt savu valsti, valsts valodu, līdzcilvēkus un būt drosmīgiem savos darbos. Viņasprāt, ir svarīgi, lai zināšanas, ko apgūst skolēni un skolotāji, kalpo par labākas ikdienas veidotāju.

Ministre skaidro, ka arī ministrijā ir daudz darāmā, lai mācīšanās bērniem un mācīšana skolotājiem kļūtu arvien kvalitatīvāka un iekļaujošāka. Soli pa solim ministrija veido kvalitatīvu izglītības sistēmu, kurā skolotāji ir motivēti mācīt, bet skolēni – mācīties.

Noslēgumā ministre atgādina, ka aizvien turpinās Eiropas Jaunatnes gads, tāpēc viņa aicina ikvienu būt aktīvam, līdzdarbojoties ne tikai skolas dzīvē, bet arī pilsētas, reģiona un visas valsts līmenī.

Muižniece novēl izbaudīt šo svētku dienu un gūt daudz panākumu jaunajā mācību gadā.

Kā ziņots, šodien, Zinību dienā, jaunam mācību cēlienam durvis ver 568 izglītības iestādes un skolas solos sēžas vairāk nekā 219 000 skolēnu, liecina Izglītības un zinātnes ministrijas apkopotā informācija. Dati par izglītojamo skaitu gan var tikt precizēti pēc 5.septembra, kad skolas būs ievadījušas jaunāko informāciju Valsts izglītības informācijas sistēmā.